בלוג כושר ותזונה
הבלוג עוסק בתחום הכושר והתזונה, טיפים, מתכונים ועוד.
 

, , , , , ,

איך להוריד את הבטן

מאת: מאמנת כושר אישית אורטל שושן

איך להוריד את הבטן והצדדים אורטל שושן

איך להוריד את הבטן, זוהי אולי השאלה הנפוצה ביותר שנשאלתי כמאמנת כושר אישית במשך השנים. ויותר מזה, שמעתי אין סוף מיתוסים בנושא. אז הגיע הזמן לעשות סדר עם העניין הזה של השומן הבטני ולחדד את הנקודה.
כשיש עודף שומן בגוף הוא יכול להיות אצל אחד בבטןן ואצל האחר במקום אחר. כל אחד והמבנה הגנטי שלו.

איזה תרגילים עוזרים להוריד את הבטן?

תרגילים לא שורפים שומן מהבטן, הם כן מחזקים ומחטבים אותה, אך את השומן הם לא שורפים.  
כדי לשרוף את השומן צריך להיות בגרעון קלורי- לצרוך פחות קלוריות מאשר אתם מוציאים. 
איך עושים את זה? באמצעות תזונה נכונה ופעילות גופנית.
פעילות אירובית שורפת קלוריות ומשפרת את קצב חילוף החומרים, ואימוני כוח מעודדים שריפת קלוריות במנוחה. מה זה אומר גרעון קלורי? שאנחנו לא נאכל יותר ממה שנוציא!
דמיינו שהגוף שלכם כמו מכונה, שמים דלק כדי שהמכונה תעבוד כראוי. אבל אי אפשר להכניס יותר דלק מאשר צריך, המכונה פשוט לא תעבוד כמו שצריך.

ויש בהחלט גם חשיבות לאיכות הדלק
זו בהחלט לא רק הכמות זו גם האיכות! הדרך המתאימה ביותר להוריד את הבטן ולמנוע השמנה בטנית היא לשמור על תזונה דלת פחמימות ככל האפשר. על הפחמימות שכן נצרכות להיות על בסיס דגנים מלאים בלבד, ללא מוצרים מתועשים, ללא קמח לבן או סוכר. הימנעו ממשקאות מתוקים ומסוכרים, הקפידו על שתיית מים ואכילת ירקות על בסיס יומי. 

זה אומר שצריך דיאטה כדי להשיג בטן שטוחה? 
ממש לא! דיאטות לא עובדות לאורח זמן. במקרים רבים אף מעלים חזרה את הכמות שירדה עם כמה בונוסים של משקל. המטרה היא לשמור על אורח חיים בריא ולחיות על פי עקרונות אלו כל החיים. אני יכולה לספר על עצמי, אמנם יש לי בטן שטוחה כבר שנים רבות, זה לא אומר שאני חיה בדיאטה או בחסך.
זה אומר שהבנתי את הנוסחה של הגוף שלי. נניח אם התחשק לי היום לאכול המבורגר, אני  יודעת שלמחרת אני אדאג להגדיל את כמות או זמן האימון ואדאג לצרוך פחות קלוריות. אז אם חשבתם להוריד את הבטן, זכרו שהנוסחה הטובה ביותר היא תזונה נכונה, פעילות אירובית, ואימוני כוח. 

צרו איתי קשר והתחילו את השינוי שלכם עוד היום. זכרו בטן שטוחה זו החלטה .

דף הבית » איך להוריד את הבטן

כפתורי שיתוף

מאמרים קשורים

אורטל שושן

אורטל שושן

מאמנת כושר אישית ויועצת תזונה

מאמנת כושר, מורה לפילאטיס ומוטיבטורית ליצירת שינוי והקניית הרגלי חיים בריאים נכונים, עם רקע של למעלה מעשור, בלוגרית, בעלת ערוץ יוטיוב לאימוני כושר ובעלי סטודיו CHANGE IT תל אביב.

Ortal Shushan

מומלצים
מחשבון BMI
תוכן פופולרי
Open chat
1
שלום 👋
אשמח לענות לכל שאלה
Call Now Button